Aile Eğitim ve Danışmanlık Birimi
BİRİM HAKKINDA

Toplum içinde ailenin çok önemli bir yeri olduğuna inanıyoruz.

Bu sebeple, sağlıklı ve mutlu bir toplumu desteklemek adına aileyi temel alan hizmetler sunmayı amaçlar.

Birbirine bağlı ve güçlü bir toplum; fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan desteklenen ailelerle mümkündür. Güçlü bir ailenin kilit noktası ise kadındır. Güçlü bir aile ve dolayısıyla güçlü bir toplum için kadının eğitimi ve bilinçlenmesi büyük önem taşır.

Aile Eğitim ve Danışmanlık Birimi, kadının ve çocuğun toplum içerisinde güçlü bir birey olarak var olabilmesine önem verir. Bu sebeple kadını ve çocuğu odak noktasına alan çözümler üretmektedir.

“Bilinçli Birey, Güçlü Aile” sloganıyla yola çıkan AKDEM, her yaş grubundan bireye çeşitli eğitimler sunarak aile birliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir. 

Eğitimler; sağlık, aile içi iletişim, ebeveyn-çocuk ilişkisi, değerler ve haklar gibi pek çok güncel ve doğru bilgiyi halka ulaştırmayı hedeflemektedir. 

Eğitimlere katılabilmek için, AKDEM’e kayıt olunması gerekmektedir. Eğitimler kontenjan dolduktan sonra açılır ve diğer tüm hizmetler gibi ücretsizdir.

Yetişkin Eğitimleri, kişinin hem birey hem de ebeveyn olarak gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan eğitimlerdir. Eğitimler içerik olarak kişilerin günlük yaşamını kolaylaştırmak adına kadın-erkek, genç-yaşlı her bireyin hayatta her zaman karşısına çıkabilecek konuları kapsamaktadır.

SEMİNERLER
AKDEM’de Yaşam Boyu Eğitim faaliyetleri kapsamında 2007 yılından bu yana daha bilgili, daha bilinçli, daha sağlıklı ve daha mutlu bireylerle dolu bir Zeytinburnu için çeşitli konularda uzman konuşmacıların katılımı ile her yaştan bireye uygun olan ücretsiz seminerler sunulmaktadır. Sürekli seminerlere ek olarak, okullardan gelen talepler, belirli gün ve haftalar kapsamında özel konulu seminerler de düzenlenmektedir. Seminerler 14.00-16.00 saatleri arasında AKDEM Seminer Salonu’nda düzenlenmektedir. Seminerlere katılan kadınların 3-6 yaş grubu çocukları seminer süresince çocuk eğitim sınıfında oyun grubuna katılılabilmektedir.
ÇARŞAMBA SEMİNERLERİ
Çarşamba Seminerleri; 2007 yılından bugüne aralıksız devam eden aile, sağlık, çocuk, iletişim, psikoloji ve insan hakları gibi birbirinden önemli konularda bilinçlendirme ve farkındalık yaratma amacı ile süren seminerler dizisidir.
DEVAMINI GÖR
SAĞLIK SEMİNERLERİ
Sağlık Seminerleri; İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle içerisinde gerçekleştirilen seminerler dizisidir. Her ay düzenli periyotlarla gerçekleştirilen seminerlerde çeşitli sağlık konularında uzman konuşmacıların katılımı ile halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.
DEVAMINI GÖR
+1
OKUL SEMİNERLERİ
İlçemizde bulunan ilk ve orta dereceli okullardan gelen talep üzerine kurumumuz psikolog ve eğitimcileri tarafından öğrenci ve ebeveynlerine yönelik bilinçlendirme ve farkındalık yaratma amacı ile gerçekleştirilen seminerlerdir.
DEVAMINI GÖR
RAMAZAN SEMİNERLERİ
Ramazan ayı boyunca düzenlenen Ramazan Seminerleri dini konularda halkı doğru kaynaklar ve uzmanlar sayesinde bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.
DEVAMINI GÖR
+1
ÖZEL KONULU SEMİNERLER
Belirli gün ve haftalarda, o günün önemini vurgulamak üzere gerçekleştirilen seminerlerdir.
DEVAMINI GÖR
KULÜP ÇALIŞMALARI
KİTAP KULÜBÜ: KİTAP KAHVE LOKUM
Kulüp çalışmasında; kadınlar bir araya gelerek, edebi eserler okuyup okudukları eserleri tartışmakta, fikir alışverişinde bulunarak kültürel anlamda zenginleşmektedir. Yıl boyu aktif olan kitap kulübü, dönem içerinde okudukları kitapların varsa filminin izlendiği, tiyatro etkinliklerinin gerçekleştirildiği etkinlikte kahve ve lokum ikramı yapılmakta; kulüp üyeleri 2 haftada bir buluşmaktadır. Okunan kitaplar doğrultusunda; tiyatro, sinema ve müze gezileri düzenlenmektedir.
DEVAMINI GÖR
PSİKOLOJİ SOHBETLERİ
Bireylerin, 0-6, 7-19 ve yetişkin oturumlarında, hakkında merak ettikleri konularda uzman psikologlar eşliğinde sorularına yanıt buldukları söyleşi dizisidir.
DEVAMINI GÖR
BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI
Birimin çalışma konuları olan aile, kadın, çocuk gibi konular hakkında belirli gün ve haftalarda bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapılmaktadır.
DEVAMINI GÖR
Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı