HİZMET HAKKINDA

Psikolojik Danışmanlık

Kişiler yaşamları boyunca birçok zorlukla karşılaşır. Kişi kendini çıkmazda, yetersiz ve hatta çaresiz hissedebilir. Bu durumda kişiler içinde bulundukları çıkmazdan kurtulmak için psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilirler.

+2

Aile içi ilişkilerdeki problemler, iletişim sorunları, kaygı, depresyon, korku ve yas gibi konular psikoterapide çalışılabilecek konulardan sadece bir kaçıdır.

31.000+

Kişiye Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Verdik

AKDEM uzman psikolog kadrosu ile bireylerin üstesinden gelemediğini düşündüğü problemler hakkında onlara destek vererek, yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlamaktadır. Danışmanlık, çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik bireysel psikoterapi, grup terapileri, çift terapisi gibi hizmetlerin verilmesinin yanı sıra zekâ, gelişim ve kişilik testleri de uygulanmaktadır.

Danışmanlık hizmeti ve ek olarak, 0-6 yaş grubu çocuklara, gelişimlerini takip etmek amacıyla 6 ayda bir gelişim testi uygulanmakta, ailelerine ise çocuklarının gelişimleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

Uzman psikologlar tarafından psikolojik destek ilke ve kurallarına uygun olarak zihinsel, bedensel ve gelişimsel yetersizliği bulunan bireylere ve ailelerine yönelik olarak, aile içi iletişim, davranış problemleri, sosyal ilişkilerde yaşanan problemler, okula uyum problemleri ve bedensel yetersizliğe bağlı yaşanan psikolojik sorunlar belirlenerek, objektif ve projektif testler uygulanarak problemler üzerinde çalışılmakta ve bu doğrultuda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Engelli hizmetlerinden yararlanmak için komisyon değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Komisyon randevusu için en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı