“HEDEF OLMA HEDEFSİZ KALMA”

Madde Bağımlılığı Önleme Hizmeti

Ülkemizin öncelikli sorunlarından biri olan madde kullanımı, önüne geçilmediği takdirde dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz için de bir tehlike faktörüdür. AKDEM, bu ön görüden yola çıkarak 2010 itibariyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile ortak olarak Hedef Sensin Projesi’ne imza atmıştır.

+2

İlk olarak “Hedef Sensin- Madde Kullanımına Hayır” adıyla yola çıkan proje, 2015’ten itibaren “Hedef Olma Hedefsiz Kalma” adıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Bu hizmet okul önlerine kurulan bilgilendirici tırlar ile çocuk ve gençlerin bilgilendirilmesi, TV programları, kamu spotları, seminerler, kitapçıklar, broşürler ve çeşitli eğitimlerle ailelerin bilinçlendirilmesi gibi çok çeşitli hizmet dallarıyla önleyici çalışmalar yürütmektedir.

Hizmet kapsamında hayata geçirilen Lider Aile Projesi’yle 200 kişiye Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanları tarafından 12 saatlik bir eğitim ve bu eğitimin sonunda sertifika verilmiştir.

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı