KURUMSAL

Ömer Arısoy’un Mesajı

Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir.

hero-image

Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir. Sosyal devletin insanımıza dokunan, insanımızla kucaklaşan kolları elbette sosyal belediyeciliktir. Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, sosyal belediyecilikte öncü bir kurumuz.

Kadim zamanlarda milletimiz dayanışma vazifesini kendi içindeki tabii dayanışma ağlarıyla yürütüyordu. Şimdi ise modern kent hayatında bu pek mümkün değil. Ama kurumsal yapılarımız, bu kadim vazifemizi ve milli hassasiyetimizi üstlenmektedirler. Yani modern hayatımız, geleneksel birikimlerimizin ışığında, muhtaç ve mağdur insanlarımız için yeniden teşkilatlanmıştır.

İşte bu temel anlayıştan yola çıkarak, içinde yer aldığım ve halen başkanlığını deruhte etmekte olduğum Zeytinburnu Belediyemiz, ilçemizdeki bütün dezavantajlı sakinlerimizi AKDEM çatısı altında toplamış bulunmaktadır.

AKDEM, artık bütün gelişmiş ülkelerde yerel yönetimlerin temel görevleri arasına giren yoksun ve mağdur kesimleri kollama ve kayırma yaklaşımının Zeytinburnu’ndaki parlak örneklerinden biridir. Sosyal belediyeciliğimizin kurumlaşmış yüzüdür.

Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’miz (AKDEM) ilçemizdeki yardıma muhtaç bütün vatandaşlarımıza, kadınlarımıza, engellilerimize saat ve süre sınırlaması olmadan, görüş, düşünce, renk, dil, din ayırımı olmadan, uzman kadrosuyla ve yuva sıcaklığında hizmet vermektedir.

Zeytinburnu Belediyesi olarak, bu anlayış çerçevesinde ilçemizin bütün muhtaç ve dezavantajlı sakinlerini geniş ailemizin birer ferdi olarak görmekte ve yanlarında olmaktayız.

BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
Ömer Arısoy

1974’te Rize Çamlıhemşin’de doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini burada tamamladı. 1989’da Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksekokuluna girdi, üç yıl devam etti. 1992’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ve 1997’de mezun oldu.

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı