Sınav Kaygısı ile Baş Edebilme ve Motivasyon Artırma

07 Nisan 2015

Sınavlara hazırlanma sürecindeki lise öğrencilerinde oluşması muhtemel sınav kaygılarını azaltmak ve motivasyonu arttırmak hedefiyle yola çıkan proje ailelerin de sınava hazırlık sürecindeki çocuklarını destekleyebilecekleri şekilde bilinçlendirilmelerini sağlamıştır.

Sınav kaygısı yüksek olan öğrenciler 6 oturumdan oluşan grup çalışmalarına katılmıştır. Uzman psikologlar tarafından gerçekleştirilen grup çalışmalarında öğrencilerin kaygı düzeyinin düşürülmesi hedeflenmiştir. Ön test yapılarak sınav kaygısının yüksek olduğu saptanan öğrenciler uzman psikologlar eşliğinde 6 oturumdan oluşan grup çalışmasına katılmış; çalışma sonunda kaygı düzeylerinin azaldığı saptanmıştır.

DİĞER PROJELER

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı