SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA

Uzay Terapi

Uzay terapisi, fizik tedavi ve rehabilitasyona destek bir tedavi yöntemi olarak kas kuvvetini ve elastikiyetini arttırarak bireyin denge ve koordinasyonu geliştirir, belirli bir fonskiyonel beceriye odaklanır, erken dönemde postoperatif rehabilitasyona izin vererek rehabilitasyonu emniyetli kılar. Hastanın herhangi bir hareket veya fonksiyonel beceriyi hemen hemen “bağımsız” olarak yapmasına izin verir. Tam veya kısmi ağırlık taşıma tipinde yapılan egzersizler hastada güven hissi sağlar ve fonksiyonel becerilerin (oturma, emekleme, ayakta durma, yürüme, tırmanma, sıçrama) gelişimini ve ilerlemesini destekler.

Engelli hizmetlerinden yararlanmak için komisyon değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Komisyon randevusu için AKDEM'i arayabilirsiniz.

+2
Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı