SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA

Fizik Tedavi
ve Rehabilitasyon

Kişinin doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle oluşan kalıcı veya geçici yetersizliklerinin, bazen de sınırlanmış olan fonksiyonel kapasitesinin belirlenerek tedavi edilmesi, psiko-sosyal ve mesleki açıdan desteklenerek günlük yaşamda maksimum bağımsız duruma gelmesini amaçlayan tedavi programıdır.

Engelli hizmetlerinden yararlanmak için komisyon değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılması halinde komisyon randevuları AKDEM tarafından oluşturulmaktadır.

+3

AKDEM Engelliler Koordinasyon Birimi’ndeki fizyoterapistler, hekimin belirlediği teşhise göre tedavi programlarını planlayıp uygulamaktadır.

Nörolojik hastalıklar (Cerebral Palsy, Hemipleji vb.), kas hastalıkları, genetik, metabolik bozukluklar ve çeşitli ortopedik hastalıklara yönelik hizmet verilmekte olup, tedavi öncesi ve süresince değerlendirmelerle takipler sürdürülmektedir. 

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı