EĞİTİM HİZMETLERİ HAKKINDA

Engellilere Yönelik
Bireysel Eğitimler

2-6 yaş grubundaki çocukların ihtiyaçları doğrultusunda önceden hazırlanmış hedeflere ulaşmayı amaçlayan birebir eğitimdir.

Engelli hizmetlerinden yararlanmak için komisyon değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılması halinde komisyon randevuları AKDEM tarafından oluşturulmaktadır.

+2

Çeşitli nedenlerle bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından yaşıtlarından beklenilen düzeyden farklılık gösteren 2-6 yaş grubundaki bireylere bireyselleştirilmiş eğitim hizmeti sunulmaktadır.

Programa katılan öğrencilerin değerlendirme süreci sonrasında gelişim alanları itibariyle düzeyleri ve gereksinimleri belirlenerek bu gereksinimlerin karşılanması amacına yönelik hedefler ve eğitim programları belirlenmektedir.

0-6 yaş grubunda eğitime başlayacak olan öğrencilere uygulanan Denver Gelişim Testi sonuçları esas alınarak öğrencilere hedefler belirlenir ve bireysel eğitim planları oluşturulur. 2-6 yaş grubundaki genellikle otizm tanılı öğrenciler için ise Yoğunlaştırılmış Bireysel Eğitim programı uygulanır. 

Yoğunlaştırılmış Bireysel Eğitim programını bitiren ya da bireysel eğitiminin grup eğitimiyle desteklenmesi gereken öğrenciler Grupla Desteklenen Bireysel Eğitim programına yerleştirilirler.

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı