Zeytinburnu Belediyesi AKDEM Üyeleri, Boğaz Gezisi’ne Katıldı

17 Mayıs 2022

2007 yılından beri Zeytinburnu halkına güler yüzlü ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yola çıkan AKDEM, üyelerine özel Boğaz gezisi düzenledi. 150 engelli bireyin aileleriyle birlikte katıldığı gezide toplam 330 kişi rehber eşliğinde maviye, yeşile yolculuk yaptı.

Zeytinburnu Belediyesi’nin bahar aylarının gelmesiyle birlikte ilçe halkı için ücretsiz olarak düzenlediği Boğaz turunun bu haftaki konukları AKDEM üyeleri ve aileleri oldu.

ESMA KESKİN: “BU GEZİ HİÇ BİTMESİN İSTİYORUM”

Geziye katılan Fatma Nur Keskin’in annesi Esma Hanım yaptığı konuşmada; “Geçtiğimiz hafta Engelliler Haftası idi. Son bir yıldır engelli annesiyim. Kızımın rahatsızlığından dolayı şimdi engellileri daha iyi anlıyorum. Engelli anneleri zor bir mücadeleden geçiyorlar. 1997’den beri İstanbul’dayım ilk defa bir gemiye binerek tura katıldım. Bu gezi hiç bitmesin istiyorum. Kızım da bu gemideki tüm çocuklar çok mutlu.” dedi.

CEMİLE UYANIK: “GÜNEŞ GİBİ AÇTIK”

Boğaz’ın tüm güzelliklerini görme fırsatı bulan Cemile Uyanık ise, “Uzun süredir evlere kapandık. Hayatımız gerçekten çok zor. Böyle güzel bir organizasyon ruhumuzu dinlendirdi. Güneş gibi açtık desem yeridir.” ifadelerini kullandı.

AKDEM üyesi Asel Eylül Yalçın’ın annesi Arzu Hanım “Herkesin engellilere karşı daha duyarlı olmasını istiyorum. Asel küçüklüğünden beri AKDEM’den hizmet alıyor. Belediyemizi beğeniyorum ve güzel işler yaptığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER

Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı