Obeziteyle Mücadele Yöntemleri

#Seminer

04 Mart 2020
14:00
AKDEM

Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme Ve Engelliler Merkezi (AKDEM) 4 Mart “Dünya Obezite Günü: Obeziteyle Mücadele Yöntemleri” konulu panel gerçekleştirildi.

Çarşamba Seminerleri, 4 Mart“Dünya Obezite Günü” kapsamında; “Obeziteyle Mücadele Yöntemleri” konulu panel çalışmasıyla 4 Mart 2020 Çarşamba Günü saat: 14.00 ‘da AKDEM’de gerçekleştirildi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları tarafından gerçekleştirilen Obeziteyle Mücadele Yöntemleri konulu panelde açılış konuşmasını Op. Dr. Sercan YÜKSEL; obezitenin tanımını, nedenlerini ve sonuçlarını anlattığı sunumunla gerçekleştirdi. İlk oturumun son konuşmacısı olan Psikiyatrist Demet ZİHNİ ÇAMUR, obezitenin psikiyatrik nedenleri ve sonuçlarıyla ilgili bilgileri katılımcılara aktardı. Kısa bir aranın ardından ikinci oturumuyla devam eden panel; Op. Dr. Hüseyin AKBULUT’un obezite cerrahisini, geliştirilen yeni cerrahi yöntemleri anlattığı sunumuyla devam etti. Ardından Diyetisyen Edibe Pelin KARACIK obezite cerrahisi ardından beslenme yöntemleri hakkında bilgi verdi.

4 Mart Dünya Obezite Günü kapsamında Zeytinburnu İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte “Obeziteyle Mücadele Yöntemleri” konulu panele gelen katılımcıların, beden kitle indeksleri ölçüldü ve katılımcılara ölçüm sonuçlarıyla ilgili bilgilendirme gerçekleştirildi.

KONUM
AKDEM
KONUKLAR
Op. Dr. Sercan YÜKSELPsikiyatrist Demet ZİHNİ ÇAMUROp. Dr. Hüseyin AKBULUTDiyetisyen Edibe Pelin KARACIK
Ömer Arısoy
Kadim Anadolu irfanımız ne güzel ifade etmiş; “Düşenin elinden tutmak” diye. Düşenin elinden tutmak, tutup kaldırmak, yürümesine ve hayata devam etmesine yardım etmek, bizim milli hasletlerimizden biridir. Bu milli düsturumuzu son yıllarda genel ve yerel siyasetimizin temeli haline getirdiğimizi milletimiz fark etmiştir.
Devamını Oku...
Ömer Arısoy
Zeytinburnu Belediye Başkanı