Home Care
Font Sizeplus-iconminus-icon
Reading Mode:

Evde bakım; yaşlı, engelli ve süreğen hastalığı olan bireylerin bulunduğu ev ortamında desteklenerek, bağımsız bir şekilde kendi aktivitelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak, bakım veren aile üyelerinin yükünü hafifletmek amacıyla sunulan bir modeldir. Bu bağlamda yapılan sosyal incelemeler neticesinde, maddi durum gözetilmeksizin Zeytinburnu’nda ikamet eden ve bu hizmete gereksinim duyan tüm vatandaşlara sunulan ücretsiz bir hizmettir.

Evde Bakım Servisi; hemşire ve sertifikalı evde bakım ekibi tarafından bakıma muhtaç, yaşlı, engelli tüm hastalara yönelik olarak hizmet sunmaktadır. Böylece destek ihtiyacı olan fakat evden çıkma imkânı olmayan kişilerin evlerine hizmet götürülmektedir. Bu hizmetler ile hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.                          
Evde Bakım Servisi’nde
    • Hemşire Hizmeti
    • Psikolog desteği
    • Evde Bakım Hizmeti bulunmaktadır.
Hemşire Hizmeti kapsamında; evden çıkma imkânı olmayan hastalara kan alma, sonda takma, dikiş alma ve pansuman hizmeti verilmektedir. Evde Bakım Hizmeti kapsamında ise; yapılan sosyal inceleme neticesinde uygun bulunması halinde hastalara banyo, yatak banyosu, kişisel bakım, yaşam alanı temizliği, evde ve hastanede refakat, heyet raporu alma gibi hizmetler verilmektedir.