Kültürlerin Buluşması Noktası Türkiye
Font Sizeplus-iconminus-icon
Reading Mode:

İstanbul Valiliği öncülüğünde İl Göç İdaresi, Zeytinburnu Kaymakamlığı ve Zeytinburnu Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Kültürlerin Buluşması Noktası Türkiye Programı'nda göçmen çocuklarımız AKDEM Müzik Grubumuzla sahne aldı.

 

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kapsamında düzenlenen programda farklı ülkelerin kültürlerini yansıtan objelerin yer aldığı stantları, Vali Ali Yerlikaya ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy  ziyaret ederek sergilenen ürünleri inceledi. Programda, Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi AKDEM Engelliler Müzik Grubu eşliğinde göçmen çocuklardan oluşan korosuyla sahne aldı ve izleyicilere müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sudan Başkonsolosu Dr. Emad Mirghani Abdelhamid Altohamy, Lübnan Başkonsolosu Mounir Anouti, Afganistan Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. M. İbrahim Shinwari, Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar ve Dr. Hasan Hüseyin Can, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından program, sahne gösterileri ile tamamlandı.


Other News You May Interest In