İyiyi İste
Font Sizeplus-iconminus-icon
Reading Mode:

Zeytinburnu Belediyesi’nin İçişleri Bakanlığı desteğiyle Zeytinburnu Kaymakamlığı, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi, Biruni Üniversitesi ve Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin ortaklığıyla hayata geçirilen İyiyi İste Projesi’nin açılış programı İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’nin katılımıyla gerçekleşti.

 

İyiyi İste Projesi; Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Kaymakamlığı işbirliği ile bağımlılıkla mücadeleyi desteklemek ve önleyici yöntemler geliştirmek amacıyla İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle Zeytinburnu’nda belirlenen pilot okulda öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin ve ilçedeki ilgili kurum ve kuruluşların hep birlikte yer alacağı bağımlılıkla mücadeleyi destekleme projesidir.

Proje Koordinatörü Uzm. Psk. Bihter Erdendoğdu; Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Kaymakamlığı işbirliği ile bağımlılıkla mücadeleyi desteklemek ve önleyici yöntemler geliştirmek amacıyla; belirlenen pilot okulda İlçe Koordinasyon Kurulunun Oluşturulması, Gençlere Yönelik Farkındalık Çalışmaları ve Yaşam Becerileri Eğitimleri, Öğrenci Kulüplerinin Oluşturulması, Öğretmenlere Yönelik Kapasite Geliştirme Eğitimleri, Veli Bilgilendirme Seminerleri’nin yer alacağı projeyle; öğrencileri madde bağımlılığından uzaklaştırma hedefiyle yola çıktıklarını belirtti. İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle Zeytinburnu Kaymakamlığı, Zeytinburnu Belediyesi, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Biruni Üniversitesi ve Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin paydaş olduğu proje açılış programı; İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış programının ardından Dr. Tayfun Yeşilşerit’in moderatörlüğünde “Bağımlıkta Klinik Yaklaşımlar” konulu panel; Uzm. Dr. Özlem Kızılkurt, Uzm. Psk. Ahmet Yılmaz ve Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Kılıçarslan’ın konuşmalarıyla gerçekleşti. İkinci oturumda gerçekleşen çalıştayda ise Madde Bağımlılığı ile İlgili Farkındalık Oluşturmak, Aile/Okul/Sosyal Çevre, Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Koordinasyon Nasıl Sağlanabilir? ve Yerel Yönetimler/Sivil Toplum Kuruluşları/Kamu konuları üzerinde çalışmalar yapıldı.


Other News You May Interest In